Sıkça Sorulan Sorular

Beslenmeye Dair Tüm Sorularınızın Cevabı

Diyetisyen nedir?


Diyetisyen, sağlık bilimleri beslenme ve diyetetik eğitim ve öğretim programını en az dört yılda (bir yıl hazırlık ile 5 yılda) tamamlayarak “Beslenme ve Diyetetik Lisans Diploması” alarak “Diyetisyen” unvanını kazanıp; diyetisyenlik mesleğini yapmaya ve uygulamaya hak kazanan profesyonel sağlık personelidir.
Diyet Sisteminiz Nasıl ?


Öncelikle ücretsiz bir ön görüşme ile danışanımızı tanıyoruz. Akabinde gerekli kan tahlilleri ve vücut analizi yapılarak diyet programını oluşturuyoruz. Haftalık görüşmelerle diyeti revize ediyoruz. Ayda bir vücut analizi yapıyoruz. Belirli periyotlarla kan tahlillerini yeniliyoruz. Daima iletişim halinde oluyoruz. Kalori hesabı değil, değişim hesabı yapıyoruz. Sağlıklı beslenmenin yaşam şekli haline gelebilmesi için, yasaksız, dengeli bir beslenme programı uyguluyoruz.
Online Diyet Seç Kısmında Hangi Ödeme Yöntemlerini Kabul Ediyor?


Kredi kartı ile güvenli ödeme yöntemini sunuyoruz ve ayrıca kredi kartlarına kolaylık olması için 3 - 6 - 9 taksit imkanımız vardır. Online Diyet Paket Satın Al Linkini tıklayınız.
Online Diyet Yapıyor musunuz?


Online diyet, Antalya dışındaki danışanlarımıza sunduğumuz bir hizmettir. Birebir görüşmeden vücut analizi dışında herhangi bir farklılığı yoktur. Sadece e-mail yoluyla diyet yazılmamaktadır. Haftalık olarak Whatsapp, Skype, Facetime gibi görüntülü iletişim araçlarıyla randevular gerçekleştirilmektedir.
Vücut Analiz Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyiz ?


Vücut analizi yaparken 4 saat aç ve susuz olunmalıdır. Üzerimizde herhangi bir metal aksesuar bulunmamalıdır. Kadınlar için mensturasyon dönemi olmamalıdır. Gebelik döneminde ve kalp pili bulunması durumunda vücut analizi yapılması uygun değildir.
Kan Tahlili Olmadan Diyete Başlanır mı?


Tıbbi öykünüzün net olarak anlaşılması, kan değerlerine istinaden uygun beslenme planının hazırlanması, vücuttaki herhangi bir vitamin mineral eksikliğinin giderilmesi için kan tahlili yapılması elzemdir.
1 Haftada Maximum Ne Kadar Kilo Verilebilir ?


1 haftada yaklaşık 0,5-1 kg vermek vücudumuz için idealdir.
1 Ayda Kaç Kilogram Verilebilir ?


1 ayda 2-6 kilogram vermek idealdir. Daha önce uyguladığınız diyetler, diyet başlangıç kilonuz, cinsiyet farklılığı, aktivite süresi gibi nedenlere bağlı olarak değişim gösterebilir.
Online Diyetin Birebir Görüşmeden Farkı Var mıdır?


Diyetisyen Burcu Erdoğan İnce Beslenme Danışmanlığı’nda online diyetin birebir görüşmeden major bir farkı bulunmamaktadır. Haftalık yarım saatlik Skype üzerinden, Whatsapp üzerinden, FaceTime üzerinden görüşmelerle aktif iletişim sağlanmaktadır. Online Diyet haftalık ve aylık revize edilmektedir. Sadece vücut analizi yapılamamaktadır. Düzenli kan tahlili her iki görüşmede de uygulanmaktadır.